Trawertyn - ponadczasowe piękno czy chwilowa moda?

Posted in: Sample Category

Trawertyn to kamień naturalny o charakterystycznej, porowatej strukturze. Jego nazwa pochodzi od starożytnego włoskiego miasta Tivoli i przez tysiące lat ewoluowała. W ostatnim czasie trawertyn zyskał na popularności wśród projektantów wnętrz i architektów, a producenci płytek ceramicznych i gresowych coraz częściej oferują kolekcje inspirowane tym kamieniem.

Dlaczego trawertyn cieszy się tak dużą popularnością? Przede wszystkim ze względu na swoją wyjątkową fakturę i naturalny wygląd, który dodaje wnętrzom ciepła i charakteru. Trawertynowe płytki są zazwyczaj w odcieniach beżu, brązu i szarości, co idealnie pasuje do trendu naturalnego stylu, który w ostatnich latach dominuje w projektowaniu wnętrz.

Trawertynowe płytki ceramiczne i gresowe są również bardzo praktyczne. Kamień naturalny jest bowiem dość trudny w utrzymaniu, ponieważ wchłania wilgoć i plamy, a także jest podatny na uszkodzenia. Trawertynowe płytki ceramiczne i gresowe są jednak odporne na wilgoć i uszkodzenia, co sprawia, że są idealnym wyborem do łazienek, kuchni i innych pomieszczeń narażonych na wilgoć.

Kolekcje trawertynowych płytek ceramicznych i gresowych oferowane przez producentów mają różne warianty kolorystyczne oraz często niezwykle ciekawe faktury, co pozwala na stworzenie oryginalnych i niepowtarzalnych aranżacji. Trawertyn to nie tylko moda na jeden sezon, to ponadczasowy materiał, który będzie cieszyć oko przez lata.

Podsumowując, trawertyn to nowy trend we wnętrzarstwie, który zdobywa coraz większą popularność. Trawertynowe płytki ceramiczne i gresowe to idealny wybór dla osób ceniących sobie naturalny wygląd i praktyczność. Jeśli więc planujesz remont lub aranżację swojego mieszkania, warto rozważyć wybór trawertynowych płytek.

W tym roku na największe targi w Stanach Zjednoczonych w tematyce płytek ceramicznych wielu producentów przygotowało specjalne kolekcje prezentujące właśnie wzornictwo trawertynu.Coverings to doskonałe miejsce dla przedstawicieli branży, wystawcy z całego świata prezentują swoje produkty, w tym płytki ceramiczne, kamienie naturalne czy mozaiki. Podczas targów odbywają się również seminaria i prezentacje na temat innowacji i trendów w branży. Są one skierowane zarówno do specjalistów, jak i do osób zainteresowanych projektowaniem wnętrz i architekturą.


Przepiękne płytki z efektem trawertynu znajdziecie oczywiście u nas!

Living Ceramics Verso Vein Classic

Cerdomus Tibur Beige

Zostaw komentarz

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze